CREAMONA,

Založena 27.května 2003, Ryze amatérská hudební skupina na profesionální úrovni která hraje a zpívá český renesanční country folk rock vlastní i převzaté provedience. Adresa: Krynická 9 181 00 Praha 8 Czech republic Email: creamona@creamona.cz Mobil: 731 830 345 www.creamona.cz

Historie

Ten příběh je celkem obyčejný a je nutno dodat, že se určitě i když v jiné podobě, odehrál mnohokráte. Přibližně v roce 1992, někde na Jižní Moravě se dalo dohromady několik vysokoškoláků a jalo se pro svou potěchu sobě samých, ale i okolí, provozovati muziku. Už nevím z jakých důvodů jsme zvolili název KREMONA. Je však pravdou, že nás až tak moc nebavilo omílat staré dobré písničky ze studnice hvězd naší country, našeho folku a rocku.


Tím však nechci říct, že právě to je špatně. Jsem vděčný, že Česko má tolik výborných muzikantů. A však touha dělat své, tedy naše písničky, byla silnější. A ty se dochovaly až do současnosti. A protože od roku 2003 je na světě CREAMONA je ta touha dělat nové, ale i ty staronové písničky zcela nasnadě. Ale hezky pěkně od začátku.

Běhal jsem po Praze a jako skoro každý občan jsem většinou roku vydělával na daně a skývu chleba vezdejšího. A také skoro jako každý občan jsem občas zašel na pivo mezi kamarády. Domnívám se totiž, že hospoda je již od pradávna nejgeniálnější informační médium a ještě ke všemu se tam můžete napít, najíst, skoro vše tam seženete a v podstatě vás nikdo nekybicuje. Jo a ještě jsem zapomněl na zpěv. V hospodě to tedy začalo. Po té vzaly události rychlý spád. Pár kluků se domluvilo. Začaly zkoušky, nějaký aparát se sehnal a zbývalo jenom, mimo poctivé práce na muzice, vymyslet název. Řekne-li se CREAM, znamená to dvě věci. V překladu šlehačka a v historii slavnou rockovou kapelu. Přidá-li se koncovka „ ONA „ je nasnadě si představit dobrou vílu, která rozdává radost. A protože jsme ryze amatérská kapela je ta „ šlehačková dobrá víla „ taková naše kamarádka ke které se po celodenním pachtění uchylujeme, abychom si radost udělali, ale také jí mohli rozdávat.

PS : Po zralé úvaze jsem dospěl k názoru, že vám v tomto článku s patřičným komentářem a pokud mi to paměť dovolí i v chronologickém pořadí, představím místa, kde všude jsme už hráli.