Náš letošní, v pořadí 44. loutkářský festival

má již svoji odbornou porotu.
Bohuslav Šulc, Hana Dotřelová a Jaroslav Vidlař

Hana Dotřelová
loutkoherečka a lektorka, členka umělecké scény Říše loutek Praha. vyučuje na pedagogické škole a pořádá semináře a tvůrčí dílny pro loutkářské soubory i učitelky MŠ. V posledních letech kromě pedagogické práce a amatérského divadla působí také jako loutkoherečka v Národním divadle marionet.

Jaroslav Vidlař
Český loutkoherec, Vystudoval Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, obor loutkoherectví. Později na Akademii také přednášel. Díky svému učiteli získal zaměstnání v tehdy Československé, dnes České televizi, v redakci pro mateřské školy. Stál u vzniku téměř všech loutkových postaviček a podílel se více méně na všech natáčeních s loutkami: od čertíka Brčka a čertíka Bertíka přes Krkonošské pohádky, Včelí medvídky, Broučky, Jů a Hele ze studia Kamarád až po Františka a Fanynku z Kouzelné školky.

Bohuslav Šulc
Držitel Thálie v oboru loutkářství. 
Bohuslav Šulc byl dlouhá léta člen Divadla S+H, který už jako jediný pamatuje éru J. Skupy. Hurvínka vodil v divadle skoro čtyřicet let (až do roku 1992), jako sedmnáctiletý nastoupil ještě k Josefu Skupovi, u něj se takříkajíc vyučil. Po paní J. Skupové postupně přebírá vedení Hurvínka, během let se stává jeho jedinečným interpretem a jeho pozdější umělecké partnerství s Milošem Kirschnerem bylo bez nadsázky opravdu intuitivní a geniální. S Hurvínkem procestoval více než 110 zemí celého světa. Své vynikající animační schopnosti dosud uplatňuje v sólistické tvorbě pódiové hry s loutkou, ve které získal i světovou proslulost. Obrovské úspěchy měl se skečem Klavírista, ale dokázal probudit k životu např. tuláka Charlieho Chaplina, Louise Armstronga, Napoleona, Laurela a Hardyho. Byly to pokaždé malé karikatury, které v sobě spojily nejvýraznější rysy jmenovaných osobností a samozřejmě taky umění, smysl pro detail a zručnost zkušeného loutkoherce.