Loutkáři opět míří do Kobylis. Již po čtyřicáté


Jaro se pomalu blíží a v kalendáři se objevují opět každoroční kulturní akce. Mezi ty pravidelné patří i přehlídka amatérských loutkových divadel. A letošní setkání je opravdu významné, protože loutkáři se setkají již po čtyřicáté. Pravidelně první jarní víkend diváci, kteří navštíví Divadlo Karla Hackera, scénu Městské části Praha 8, budou mít příležitost vidět představení, za kterými by museli cestovat i mnoho kilometrů Pohádka O zlaté rybce


Jubilejní

40. festival pražských a středočeských amatérských loutkářů

nabídne svým divákům opět širokou nabídku různých loutkářských forem a stylů. Soubory z celé Prahy, ale také ze středočeské Bystřice, Neratovic nebo Mladé Boleslavi

pro své diváky připravily klasická marionetová představení na dlouhém i krátkém vedení, příběhy hrané javajkami – loutkami voděnými zespodu, ale i divácky mimořádně zajímavé černé luminiscenční divadlo nebo přestavení kde přímo na scéně s loutkami vystupují i živí herci.


Posláním festivalu není jen předvést představení divákům, ale i vzájemná soutěž vystupujících souborů. Jednotlivá představení bude sledovat odborná porota, jejímž úkolem bude vybrat vítěze festivalu a ocenit mimořádné individuální i kolektivní výkony. A právě vítěz kromě hlavní ceny získá i možnost vystoupit na celostátní přehlídce Loutkářské Chrudim, což je pro každého loutkáře velké ocenění. Dalším přínosem pro vystupující soubory jsou i odborné semináře, ve kterých členové poroty diskutují o jejich představení a poskytují tak loutkářům prostor pro jejich další umělecký rozvoj.

Pokud tedy máte chuť a zájem navštívit loutková představení máte o víkendu od pátku 20. března do neděle 22. března 2015 celkem sedm příležitostí.

Moc se na Vás těšíme.