Předvelikonoční nadílka loutkových představení.


Blíží se jaro, na které se již všichni po této mimořádně tuhé zimně všichni moc těšíme. Neklamným znamením jsou vždy blížící se velikonoční svátky.

 Loutkové divadlo Jiskra ve spolupráci s divadelní scénou Divadla Karla Hackera a Prahou 8 připravilo pro všechny děti na poslední předvelikonoční týden předčasnou velikonoční koledu ve formě víkendu plného pohádkových představení.

Od pátku 30. března do neděle 1. dubna bude v prostorách divadla Karla Hackera probíhat již tradiční, 37. ročník Festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

O tomto víkendu budete moci shlédnout pohádková představení loutkářů, kteří se k nám sjedou z Prahy i celých Středních Čech. Máte tedy mimořádnou příležitost na jednom místě vidět divadelní soubory, za kterými by jste jinak museli cestovat mnoho kilometrů. Svoje divadelní umění přijedou předvést loutkové soubory Před branou z Rakovníka, Jitřenka z Mladé Boleslavi nebo také Kulíšek z Bystřice u Benešova. Z  našeho hlavního města dále dorazí loutkáři ze souboru Dřímotěnka a Kampak z Prahy 3, Zvoneček z Prahy 4, Topinambury a Jáma z Prahy 5 nebo Dětské studio říše loutek z Prahy 1.

Na festivalu samozřejmě nebude chybět ani domácí soubor Jiskra. Její čas je tradičně v neděli od 10 hodin a pro diváky, kteří přijdou si Jiskra připravila v premiéře úplně novou pohádku Zvířátka a loupežníci. Rozverná pohádka plná písniček, kterou napsala členka Jiskry Irena Jirsová a scénografickou podobu ji svým originálním způsobem vtiskla výtvarnice Irena Marečková, bude jistě jedním z vrcholů festivalu.

Všechna představení bude v sále sledovat bedlivě odborná porota, protože i tento ročník festivalu je soutěžní a vítěz dostane nejen hodnotný dar, ale i případné právo předvést svoje divadelní loutkové umění na celostátní přehlídce Loutkářské Chrudimi.

Tak nezapomeňte začátky představení jsou v pátek v 17, v sobotu 10, 14, 16 a v neděli 10, 14, 16 hodin. Chcete-li se dozvědět o jednotlivých představeních nebo rovnou rezervovat vstupenky navštivte internetové stránky Divadla Karla Hackera  na adrese www.divadlokh.cz.

Doufáme, že Vás naše předvelikonoční nadílka zaujme a přijdete se k nám do divadla podívat. Pokud chcete své děti potěšit loutkovým představením i na velikonoční víkend můžete. Jiskra pro Vás bude hrát i na velikonoce.