pátek 26. března 2010

17,00 hod.

Zahájení festivalu – Salesiánské divadlo v Praze 8, Kobyliské náměstí

Divadelní spolek TYL Rakovník

Eva Suková podle R.L. Stevensona: Ostrov pokladů, Režie: Jiří Suk, Loutky: Libor Daenemark, Scéna: Pavel a Lucie Purkrábkovi j.h., Inspice: Veronika Hendrychová

Hrají: David Daenemark, Jiří Suk, Hana Pilíková, Ondřej Lemon, Lukáš Let, Lukáš Lemon, Ondřej Lechnýř, Libor Daenemark, Petr Čolič, Martin Janoušek, Karel Byczanski, Marcel Vaněček.

O souboru: První české divadlo v Rakovníku se hrálo už v roce 1812. V roce 1869 pak vznikl Spolek divadelních ochotníků, který přijal jméno národního buditele Josefa Kajetána Tyla. Od té doby rakovničtí ochotníci připravili 679 premiér, které uvedli ve 2282 představení. Při své tvorbě se záměrně orientují na děti a zcela mimořádně na práci s loutkou, jak se můžete přesvědčit právě v Ostrově pokladů.

sobota 27. března 2010

10,00 hod.

Loutkářský soubor Javajka Neratovice

Hana Vojtíšková podle J.B. Hellera: Princka Vincka, Režie: Miloslava Povejšilová

O souboru: Soubor hraje již více než 30 let, většinou javajkami. Často vystupuje v mateřských školách. Soubor pod vedením Miloslavy Povejšilové je také pravidelným hostem pražských Loutkářských festivalů.

14,00 hod.

Dětské studio Říše loutek

František Nepil: O hodné sani a zlé princezně Furieně, Režie a úprava: Eva Ovečková

O souboru: Říše loutek je druhým nejstarším loutkovým divadlem v Praze. Soubor Říše loutek se věnuje především tvorbě pro děti. Jeho součástí je i

Dětské studio Kopretina – autorské Divadlo jednoho herce Vlašim

Eva Houdková: Smutný sněhulák, Režie a scénografie: Eva Houdková

O divadle a herci: Divadlo jednoho herce z Vlašimi má předchůdce v dětském souboru Kopretina, který byl založen v roce 1970. Po zániku souboru se její vedoucí vydala na samostatnou loutkohereckou činnost.

16,00 hod.

Loutkářský soubor Z FLEKU Rakovník

Kolektiv: O kohoutkovi a slepičce, Režie: kolektiv

Hrají: Eva a Jiří Sukovi

O souboru: Soubor věnuje své inscenace dětským divákům. Jde o to nabídnout jim flexibilní jevištní tvar, do kterého se děti mohou samy zapojit a ovlivnit ho.

neděle 28. března 2010

10,00 hod.

Loutkové divadlo Jiskra Praha 8

Vojtěch Cinybulk: Koza nebo pes; O chytrém ševci, Režie: Petr Slunečko, Scénografie: Vojtěch Cinybulk, Hudba: Zdeněk Němeček

Hrají: Irena Jirsová, Věra Pavlíková, Milada Malá, Emil Malý, Hana Trávníčková, Alois Trávníček, Jarmila Krásová, Jaroslav Ježek, Martin Möglich, Pavel Voborník, Jitka Moravcová, Jiří Krása, Michal Šereda, Jitka Jirsová, Markéta Lanková, Martin Hacker, Věra Malinová, Lenka Hartmanová, Jovanka Václavíčková.

Technika: Miloš Krása, Jindřich Slunečko, Michaela Slunečková, Alena Andrlová, Miroslava Krandová, Petr Vinkler, Marek Fiala.

O divadle: Jiskra byla založena v roce 1913, je tedy nejstarším loukovým divadlem v Praze a druhým nejstarším v České republice. Vystupuje na festivalech a přehlídkách, npř. na Loutkářské Chrudimi, Čechově Olomouci a Raškových Lounech, na nichž získala řadu ocenění. Orientuje se především na dětské diváky a individuální tvorbu.

14,00 hod.

Divadelní soubor Kulíšek Bystřice u Benešova

V.K. Klicpera: Hadrián z Římsů, Režie, úprava, světla: Miroslav Macháček

Hrají: D. Maršík, F. Šusta, A. Šustová, V. Aust, O. Polesná, V. Pechová, R. Macháčková.

O divadle: Loutkové divadlo v Bystřici u Benešova bylo založeno v roce 1955. V této době soubor hrál s úspěchem také na Loutkářské Chrudimě. Pak soubor přestal na čas pracovat, aby se jeho činnost opět obnovila v roce 2007. Hraje pro děti i dospělé klasickými marionetami, které zdědil po předcích.

16,00 hod.

Loutkářský soubor Jitřenka DDM Mladá Boleslav

Jaroslav Vidlař: Rek a Cek, Režie: Jaroslav Vidlař

Loutkářský soubor Kašpárek DDM Mladá Boleslav

Jaroslav Vidlař: Kohout a liška, Režie: Jaroslav Vidlař

O souborech: Oba soubory spolu úzce souvisejí, neboť děti z Kašpárku přecházejí, když jsou poněkud starší, do Jitřenky, kde pokračují ve své loutkoherecké práci. Oba soubory bývají pravidelnými hosty festivalů v Praze a na Čechově Olomouci. Nelze zapomenou ani úspěšné vystoupení Jitřenky na Loutkářské Chrudimi v roce 2006.

Vyhlášení výsledků, předání cen a zakončení 35. Festivalu pražských amatérských loutkářů.