Hana Trávníčková

*  04. 12. 1949

+  08. 05. 2015

 

   Hana Trávníčková byla členkou Loutkového divadla Jiskra od roku 1963. Dlouhodobě patřila mezi nejlepší loutkovodiče našeho souboru. Dlouho dobu působila v pozici vedoucí loutkovodičské sekce našeho souboru, kde měla na starosti přípravou loutek na představení a dohled nad rozvojem loutkářského umění další členům souboru. 

 


   Po jejím režijním vedením Jiskra nazkoušela dvě pohádky. Představení Míček Flíček a Pohádku o Zlaté rybce. Vystupoval s velkým úspěchem s individuálními výstupy Pytel Brambor a Třikrát a dost Jane Falstafe, který byl oceněn porotou ve finále Individuálních výstupů s loutkou na Loutkářské Chrudimi.

 

   Její nejoblíbenější a nejmilejší rolí byl kastelán Kajetán Krbec, hlavní postava z přestavení Zvířátka pana Krbce.

 

   Za svoji loutkohereckou zdatnost byla mnohokrát oceněna. Je držitelkou čtyř individuálních ocenění poroty Festivalu pražských amatérských loutkářů a dále cen přehlídky Raškovy Louny a Litvínovského festivalu loutek. Na X. Přehlídce individuálních výstupů v roce 2012, která proběhla na Loutkářské Chrudimi, získala ocenění poroty. Byla vyznamenána i zlatým odznakem profesora Josefa Skupy a zlatým odznakem SČDO.


   V roce 2013 oslaví 50 let nepřetržitého působení v Loutkovém divadle Jiskra a u příležitosti oslav 100 let od založení Loutkového divadla Jiskra ji byl udělen za dlouholetou všestrannou uměleckou i organizační činnost v oblasti loutkoherectví Zlatý odznak J. K. Tyla


Budeme na ni trvale vzpomínat a těžko zaplníme mezeru, která v našich srdcích po ni zůstane.