loga_sponzoĹ™i - ITS (normálnĂ­)Cílem společnosti ITS je vytvořit dlouhodobé strategické partnerství se zákazníky založené na komplexnosti dodávek a profesionalitě služeb.
Akciová společnost ITS působí na českém trhu v oblasti informatiky od svého založení v roce 1990 a má kromě sídla v Praze pobočky v Brně, Teplicích a Chrudimi. Po celou dobu své působnosti patří k předním obchodním partnerům IBM v České republice, se kterou úspěšně spolupracuje v oblasti vývoje aplikačního software, e-business aplikací, servisu a obchodu. ITS zaměstnává ve svých řadách více než 90 zaměstnanců a s ročním obratem nad 250 mil. Kč patří mezi významné společnosti v oblasti informatiky v ČR.

Jednou z hlavních činností společnosti ITS jsou kompletní dodávky hardware IBM zejména eServerů xSeries, iSeries a pSeries, PC a notebooků, pokladních systémů a realizace sítí. ITS zajišťuje týmem svých techniků, certifikovaných IBM, autorizovaný záruční a pozáruční servis. Další aktivity firmy ITS jsou zaměřeny především na vývoj a implementaci vlastních programových řešení, určených pro agendy obchodně-ekonomické, výrobní, kancelářské a elektronický obchod. Kromě těchto standardních řešení nabízí ITS realizaci aplikací dle zadání zákazníka.

Služby systémového integrátora

ITS provádí poradenskou a expertní činnost, včetně studií a projektů informačních systémů. Následně koordinuje dodávky hardware, implementaci software, realizuje doplňující části aplikačního software pro zajištění integrity informačního systému.

Dodávky hardware a software IBM

· IBM eServery xSeries, pSeries, iSeries
· osobní počítače IBM
· notebooky IBM
· pokladní systémy IBM
· SW IBM WebSphere, MQSeries, Lotus Domino, OS/400, AIX

Záruční a pozáruční servis

ITS zajišťuje týmem svých techniků, certifikovaných IBM, autorizovaný záruční a pozáruční servis zejména na IBM eServery xSeries, PC, notebooky a pokladní systémy IBM. Záruční a pozáruční opravy realizuje dle technických podmínek IBM ve svém servisním středisku nebo v místě instalace zařízení.

Vývoj a dodávky aplikačního SW

Součástí společnosti ITS je tým specialistů zabývajících se vývojem aplikačního programového vybavení. V současné době je vývoj prováděn s využitím nejmodernějších informačních technologií a nástrojů, zejména v objektově orientovaném prostředí s použitím jazyka JAVA a XML, produktů IBM WebSphere Server a WebSphere Studio. ITS realizuje dodávky, implementaci a systémovou podporu vlastních aplikačních produktů jako jsou SPECTRUM/400 - pro obchodně-ekonomické agendy a řízení výroby, NOMIS - pro kancelářskou činnost, eBDX - pro internetovou distribuci dokumentů a itShop - pro elektronický obchod.

Systémová podpora

ITS poskytuje systémovou podporu v oblasti OS/400, OS/2, DB2, Linux, AIX, Windows 2000/NT a Lotus Notes/Lotus Domino.

Expertní činnost

Společnost zaměstnává ve svých řadách kvalifikované odborníky, certifikované IBM pro oblasti eServerů iSeries a pSeries, OS/400, AIX, DB2, OS/2, Lotus Notes, Lotus Domino, Java a WebSpehe.

Provozní služby

ITS zajišťuje ve svých prostorách řadě zákazníků provoz a ochranu jejich serverů i celých informačních systémů, archivaci dat, distribuci dat vzdáleným uživatelům, web hosting, připojení k internetu s antivirovou ochranou pošty, pomoc při řešení havarijních stavů, záložní provoz, technickou a systémovou podporu.